Kasko Çekici Teminatı

Kasko Çekici Teminatı Nedir?

Çekici teminatı, kasko sigortası poliçesine eklenebilen ek teminatlar olan yol yardım ya da asistans hizmetleri teminatlarının kapsadığı hizmetlerden biridir. Kasko poliçesi, bu ek teminatlardan birini kapsıyorsa, aracın yolda kalması durumunda sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu en yakın çekici, aracı kaldığı yerden alır ve aracın durumuna göre; en yakın servise, benzinliğe ya da lastik servisine ulaştırır.

Kasko Çekici Teminatı Hangi Hizmetleri Sağlar?

Sigorta şirketleri, çekici hizmetini farklı teminatlar ve farklı paketler ile sunabilir, poliçeyi imzalamadan önce tüm teminatlar gibi çekici teminatının içeriği de kontrol edilmelidir. Kasko teknik asistans hizmetleri ya da kasko yol yardım hizmetleri ek teminatları içinde sunulan çekici hizmetinin kapsadığı bazı durumlar şu şekildedir;

Araç Çekici Hizmetleri

İstanbul bölgesinin her noktasına hizmet veren firmamız Anında Çekici ihtiyacınızı kaliteli hizmet garantisi ile karşılıyor.
Hemen Arayın
  • Aracın kaza veya arıza sebebiyle yolda kalması durumunda, en yakın anlaşmalı servise ulaştırılması
  • Aracın yakıtının bitmesi durumunda, aracın en yakın benzin istasyonuna ulaştırılması
  • Aracın lastiğinin patlaması durumunda, en yakın anlaşmalı lastik servisine ulaştırılması

Çekici Hizmetinden Faydalanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Aracın yolda kalması durumunda, sigorta şirketinin acil yardım hattı aranarak çekici talep edilmelidir. Daha sonra, bulunulan konuma en yakın noktadaki çekici sigorta şirketi tarafından yönlendirilir. Çekici teminatı, aracın kaldığı noktadan alınarak en yakın servise, benzinliğe ya da lastikçiye götürülmesini kapsar. Servis ücretleri gibi giderler, poliçede yer alan ana ve ek teminatlara göre sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Kasko Çekici Teminatı Şartları

  • Çekici hizmeti genel olarak sigorta sahibinin ikamet adresinden 0 km mesafeden hizmete girer.
  • Aracın çekildiği adres en yakın anlaşmalı servislere yapılır.
  • Çekme hizmetinin bedeli belirli bir limite kadar sigorta şirketi tarafından karşılanır. Poliçede belirtilen limitlere dikkat edilmelidir.
  • Bazı sigorta şirketleri tarafından çekici hizmeti bir yıl içerisinde belirli limitlerle karşılanarak azami işlem sınırı koyar.

 

Yorum Yap!

×