Hangi Durumlarda Yol Yardımı Alırsınız?

Yol Yardımı Nedir?

Uzun yolda seyahat edenler bilir, en aceleniz olduğu anda ya da en zorlu yol koşullarına maruz kaldığınızda aracınızın arıza yapacağı tutar. Bu gibi durumlara yönelik bir B planı oluşturmadıysanız, uzunca bir süre yolda mahsur kalabilirsiniz. Yol yardımı işte tam da bu esnada devreye giriyor. Arıza ya da kaza gibi durumlar için aracınızı güvenceye alan yol yardımı, çoğunlukla kaskonuz tarafından sağlanır. Yol yardım paketleri, her şirket ve hizmet özelinde farklılaşır. Bu nedenle kapsamları da farklı olabilir. Kaskonuzu satın alırken, bu detaylara iyice göz atmalı ve yeterli olmadığını düşündüğünüz noktalarla ilgili sigorta yetkilinizle görüşerek, poliçenizi ihtiyaçlarınız dahilinde yenilemelisiniz.

Araç Çekici Hizmetleri

İstanbul bölgesinin her noktasına hizmet veren firmamız Anında Çekici ihtiyacınızı kaliteli hizmet garantisi ile karşılıyor.
Hemen Arayın

 

Yol Yardımı Neleri Kapsar?

Yol yardım hizmeti, genellikle 7/24 sunulan ve telefon ya da mesaj aracılığıyla talep edebileceğiniz bir hizmet. Yol yardımları hangi şirket tarafından sağlanırsa sağlansın, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ve yasaların kara yolu olarak tanımladığı yollar dahilinde sunuluyor. Yol yardımı, yolda kalan ya da kazaya karışan aracın yerinin tespit edilerek bulunduğu yerden alınması ve anlaşmalı en yakın servise götürülmesi sürecini kapsar. Taşıma hizmeti çoğunlukla ücretsizdir ancak yetkili serviste gerçekleştirilecek işlemlerin ödeme kapsamı, şirket ya da poliçelere göre değişkenlik gösterebilir. Buna ek olarak, aracın lastiklerinin zarar görmesi ya da değiştirilmesi gereken durumlarda yine yol yardımından yararlanılabilir. Bu tip yardımlarda işçilik masrafı kasko tarafından karşılanır; ancak sigortalı kişi malzemeyi sağlamak ya da malzemenin masrafını ödemek durumunda kalabilir. Yakıtı biten ve yolda kalan araçlar için yol yardımı yine devreye girer ve aracınızı en yakın benzinciye taşımanıza yardımcı olur. Aracınızın çalınması ya da anahtarının kaybolması gibi durumlarda ise imdadınıza yine yol yardımı koşar. Anahtarınız kaybolduğunda yedek anahtarınızı ücretsiz olarak alabilir ve yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Aracınız çalındığında da mutlaka sigorta şirketinizi bilgilendirmeniz gerekir. Eğer sağlıyorlarsa sigorta şirketinizin ikame araç hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Bu hizmet genellikle, aracınızın bakımda ya da tamirde olduğu süreçlerde de sağlanır.

 

Yol Yardımıyla İlgili Önemli Notlar

Yol yardımı dahilinde sunulan çekici hizmetleri, her kaza ve bozulmada sadece bir defa olmak üzere verilir. Aynı kaza ya da bozulma için ikinci bir hizmet sağlanmaz.

Araç sürücüsü herhangi bir maddenin etkisinde ise yol yardımına yönelik herhangi bir hizmet verilmez. Hizmet koşulları arasında, kişinin aracının sınıfına uygun ehliyete sahip olması da yer alır.

Sigorta şirketinin elinde olmayan sebeplerden ötürü ya da doğal afetler sonucu oluşan mağduriyetler hizmet kapsamına alınmaz. Bu durumlar içerisinde; savaş, patlama, doğal afetler, ayaklanma, kamulaştırma, tehlikeli hobiler, grev, ralliler, nükleer ve radyoaktif etkiler yer alır.

Yorum Yap!

×